Wprowadzenie towaru na magazyn
Dokumenty dotyczące wprowadzenia na magazyn towaru, powiązane z jego dostawami z zewnątrz, czyli przyjęciem od dostawców i kontrahentów. Standardowo, w większości przedsiębiorstw, wprowadzenie na magazyn zakupionych produktów ma miejsce przy użyciu specjalnych czytników kodów kreskowych przez pracowników magazynu.
Umieszczone na kartonach lub całych paletach z produktami tzw. etykiety transportowe, zawierają ukryte pod postacią kodów kreskowych wszystkie informacje potrzebne do zidentyfikowania produktu. W niewielkiej naklejce lub nadruku kodu kreskowego, który zwykle nie zajmuje powierzchni większej niż paczka zapałek, znajdziemy zaszyfrowany, właściwy dla wyrobu lub całej ich partii numer ewidencyjny, liczbę sztuk jaka się znajduje w opakowaniu, oraz kod dostawcy, co pozwala na szybkie wprowadzenie towaru na magazyn.
Pracownicy odczytują kod kreskowy specjalnymi czytnikami kodów kreskowych, inne potrzebne dane dopisując za pomocą komputera na odpowiednim stanowisku. Jednak jeśli w kodzie kreskowym etykiety zawarto wszystkie niezbędne informacje na temat przyjmowanego produktu, wystarczy jedynie użycie czytnika kodów kreskowych, aby zarejestrować przyjęcia towaru na magazyn, co czyni to znacznie szybszym, sprawniejszym, praktycznie automatycznym i pozwala na wprowadzenie większych ilości towaru w krótkim odcinku czasu. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie w przypadkach, kiedy towary produkowane w tym samym przedsiębiorstwie są oznaczane na linii produkcyjnej automatycznie za pomocą etykieciarek, a wprowadzenie na magazyn odbywa się przy użyciu przenośników. Jeśli jednak towary które przychodzą do magazynu nie mają odpowiednich oznakowań, przyjęcie ich powinno być uzupełnione o wydrukowanie etykiet.
Powyższe informacje zostały przygotowane z zachowaniem najwyższej staranności, wg. stanu na rok 2011, jednak ze względu na często zmieniające się przepisy prawne nie możemy zagwarantować ich poprawności i aktualności. Zanim zastosujesz się do porad upewnij się co do ich poprawności na podstawie odpowiednich ustaw lub rozporządzeń, lub kontaktując się z biurem prawnym, księgowym, lub specjalistą w tych dziedzinach.
Zobacz również:
- 21 dobrych powodów aby wybrać Systim
- funkcjonalność i możliwości Systim
- załóż swój Systim w 60 sekund!
Zobacz również:
faktury VAT
rachunki
paragony
faktury w cenach brutto
faktura sprzedaży
zamówienia w firmie
program do magazynu
wydanie z magazynu (WZ)
przyjęcie do magazynu (PZ)
wydanie na produkcję (WP)
inwentaryzacja magazynu
przesunięcie międzymagazynowe (MM)
wprowadzenie towaru na magazyn
wydanie wewnętrzne (WW)
wydanie zewnętrzne (WZ)
faktura korygująca
rachunek w walucie
faktura w walucie
umowy o pracę na czas określony
umowy o dzieło
faktury zakupu
magazyn w firmie
zarządzanie kontaktami z klientami
produkcja w firmie
umowy zlecenie
samozatrudnienie - czy warto?
jak wystawić fakturę
faktura vat druk
faktury
faktury vat
drukarka fiskalna
programy do faktur
program do faktur